GAZY TECHNICZNE

Przemysł spożywczy korzysta z właściwości dwutlenku węgla do mrożenia żywności oraz nasycania napojów. Jego zastosowanie widać także w zdolności do błyskawicznego chłodzenia i mrożenia artykułów spożywczych oraz przy pakowaniu artykułów spożywczych (MAP). Ciekawostką jest fakt, iż CO2 czasem jest traktowane jako jeden ze składników produktów, z racji tego, iż wchodzi w bezpośredni kontakt z żywnością.

W związku z powyższym koniecznością stało się także pilnowanie czy używany w produkcji spożywczej dwutlenek węgla spełnia liczne europejskie normy oznaczające wysoki standard jakości.

Wytyczne w stosunku do CO2 zostały tak zaostrzone, by być zgodne z zasadami uwzględnionymi w dokumentach "International Society of Beverage Technologists" ISBT (http://www.bevtech.org/) oraz "European Industrial Gases Association" EIGA (http://www.eiga.org/)

Prima-Gaz jako oficjalny dystrybutor CO2 pilnuje tego, by oferować tę substancję w zgodzie z najwyższymi standardami jakości. Tym samym zapewniamy dwutlenek węgla o czystości ponad 99,99 %, stając na wysokości zadania w kwestii spełniania wysokich wymagań w branży.

Oferowaną przez nas jakość widać chociażby w spawalnictwie, gdzie CO2 jest używany przy spawaniu MIG/MAG niektórych rodzajów stali w formie gazu ochronnego. Równie dobrze, nasz gaz z CO2 sprawdza się w branży odlewniczej, gdzie jest szeroko stosowany przy produkcji piaskowych form odlewniczych i kadzi.